24
paź

Warsaw Home 2016

W miniony weekend odbyły się targi Warsaw Home i Poland Design Festival; kto się wystawiał? co warto było zobaczyć, a czego posłuchać? Niestety dni nie są z gumy, więc nie mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu tak, jak bym chciała. Jednak, może to i lepiej, ponieważ przed ten krótki czas, jaki spędziłam na targach, bardzo intensywnie rejestrowałam wszystkie perełki, które wpadły mi w oczy. Oto subiektywne zestawienie najciekawszych propozycji, z którymi warto, aby zapoznał się każdy miłośnik dobrego designu.

CAMFERO

Piękne metalowe meble z dodatkami z drewna i materiału.  Mi szczególnie spodobały się pastelowe krzesełka i stoły ogrodowe z kolekcji Bacci; niby nic, a cieszy oczy!


MINT GREY

Oczywiście wspaniałe, eleganckie, wysmakowane wnętrza w stylu New York proponowane przez firmę Mint Grey; jak dla mnie klasyk, który niekonieczne zaskakuje nowościami, ale przecież nie tego od nich oczekujemy. Znów można było nacieszyć oczy pięknymi niklowanymi konsolkami, miękkimi, jasnymi kanapami, fotelami oraz pufami. Nic dodać, nic ująć, przystanek obowiązkowy.

dsc_0069

dsc_0070


Miral Deco

Absolutnie zachwycające. Meble francuskiej marki Miral Deco to zdecydowanie mój numer jeden. Jak jednym słowem określić jej styl? Czy jest to w ogóle możliwe? Klasyka miesza się tutaj z nowoczesnością, jest trochę Prowansji i szczypta surowości, dużo świeżości wnoszą zaś etniczne dodatki i dekoracje.  Gdybym mogła, od ręki kupiłabym jedną z wspaniałych, drewnianych komód z metalowymi uchwytami.

Marka dostępna jest w butiku firmy SML Concept na ul Mokotowskiej w Warszawie.


 ODE’ODE HOME DESIGN

Bardzo spodobały mi się też meble i przede wszystkim ceramiczne lampy warszawskiej marki Ode’Ode.

dsc_0058


Na szczególne wyróżnienie w moim zestawieniu zasłużyły natomiast cudowne tekstylia marki Petit Coco Home Collection.  Kocyki, pledy i poduszki wykonane z wysokogatunkowej bawełny, wełny i lnu to naprawdę odrobina luksusu w szare, jesienne wieczory. Są cudownie miękkie w dotyku, świetne dla dzieci i po prostu fantastycznie wyglądają.

http---signatures.mylivesignature.com-54494-41-49A1A0029B809E153CB354EBE28BC75D