27
gru

Trendbook 2016

Ponieważ od Nowego Roku dzielą nas już tylko cztery dni, myślę że jest to najlepszy moment aby zebrać w jednym miejscu najczęściej powtarzające się w komentarzach i opiniach trendy wnętrzarskie na 2016 rok. Zadanie nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać, ponieważ design i wnętrza rządzą się nieco innymi prawami niż moda, a reakcja na zmianę trendów jest mniej powszechna i postępuje zdecydowanie bardziej powoli. To, co w nadchodzącym roku będzie modne we wnętrzach, to bardziej wskazówki i ogólne idee, za którymi warto podążać w projektach i aranżacjach, niż konkretne, zmieniające się co pół roku zasady. W ostatnich dniach przejrzałam wiele czołowych amerykańskich i europejskich czasopism, blogów i stron designersko-lifestylowych, które sporo miejsca poświęcają nadchodzącym trendom, ale bardzo wiele z nich to subiektywne, autorskie zestawienia, w których niełatwo doszukać się punktów wspólnych. Kilka jednak udało mi się znaleźć. Poniższa lista to zatem najczęściej powtarzające się idee i trendy, które będą rządzić w designie i wnętrzach w 2016 r.

VINTAGE, CHIC I CLASSIC

Oto trzy style, które zdetronizują królujący w mijającym roku modern. Wysokie wnętrza w historycznych kamienicach, ciężkie, klasyczne meble, welury i aksamity na obiciach.

Jean-Louis-Deniot-in-Elle-Decor-a

buffet-photo-ED

hooker-furniture-living-room-with-bombay-chest-awesome-bombay-chest-furniture-bombay-cabinet-bombay-chest-antique-bombe-chest-black-bombay-chest-accent-chest-with-drawers-bombay-

Source: Jean Louis Deniot Interiors in ElleDecor, brabbu.com 

WELUROWA SOFA, KOLOR: PURPURA, GŁĘBOKI GRANAT I ZIELEŃ

Eleganckie, dostojne i niełatwe barwy. Purpurowa sofa w welurze to mebel bardzo wymagający, koniecznie ciężki, na ozdobnych nóżkach, od razu zwracający uwagę. Absolutnie musi królować w pomieszczeniu.

Contemporary Living Room by Birmingham Home Builders Jonna Luxury Homes                                                    
 BIEL I PASTELE

Pantone_Color_of_the_Year_Rose_Quartz_Serenity_Color_Formulas_Guides_Banner

Kolory roku 2016. Łagodzące, rozjaśniające przestrzeń, nietrudne do zestawienia. Najprostszy do wprowadzenia trend, ponieważ jest uniwersalny i niewymagający specjalnej oprawy; pastele doskonale sprawdzą się we współczesnych, nowych wnętrzach, nie tylko jako kolory na ścianach, ale również jako elementy wystroju – na obiciach, tekstyliach, meblach.

 BRING THE OUTDOORS IN

Czyli jak najwięcej drewna i zieleni we wnętrzu. Rozwiązanie optymalne to ogród zimowy, a tam gdzie to niemożliwe, z pomocą przyjdą niezliczone elementy wykończeniowe i dekoracyjne. Odsłaniajmy okna; firanki otoczone dwiema warstwami zasłon dawno już odeszły do przeszłości, piękne okno nie potrzebuje dodatkowej oprawy. Im więcej naturalnych akcentów we wnętrzu, tym lepiej.

Przegląd rozmaitych trendów na nadchodzący sezon to bez wątpienia pole do inspiracji. Tak jak w modzie, spośród wielu, różnych pomysłów możemy wybrać te, które najbardziej nam odpowiadają, pasują do naszej osobowości i przede wszystkim do naszego domu. Mam nadzieję, że jeżeli wraz z nowym rokiem planujecie zmiany w swoich wnętrzach, powyższa lista trochę Was zainspirowała i pomogła odkryć to, co będzie modne w 2016 r.

http---signatures.mylivesignature.com-54494-41-49A1A0029B809E153CB354EBE28BC75D