19
paź

Górskie schronisko we włoskim klimacie

Przeglądając Internet w poszukiwaniu najpiękniejszych włoskich wnętrz, natrafiłam na miejsce absolutnie przepiękne, nie tylko pod względem designu, ale klimatu, który zdecydowanie trafił w moje serce.

Hotel San Luis, położony w miejscowości Avelengo, w prowincji Bolzano to kwintesencja alpejskiego stylu w najlepszym, niezobowiązującym i swobodnym wydaniu. Oferuje on wszystko to, czego oczekuję szukając miejsca na rodzinny wakacyjny czas. Możemy tu zamieszkać w pięknych apartamentach, ulokowanych bezpośrednio nad taflą wody lub w treehouses, domkach na drzewach, dających wspaniały widok na najbliższą, zapierającą dech w piersiach, okolicę.

Wszystkie chalety i studia utrzymane są w tym samym klimacie. Przede wszystkim króluje tu drewno i beż. Połączenie tych dwóch zaledwie elementów sprawia, że wnętrze jest ciepłe, proste i nowoczesne, stanowi nic innego, jak współczesną interpretację wnętrz górskiego schroniska. Często w tego typu miejscach spotkać można modernistyczne meble i dodatki, które stanowią przeciwwagę dla tradycyjnego charakteru. Tutaj tego nie znajdziecie i, mimo że osobiście bardzo lubię takie futurystyczne połączenia starego z nowym, doceniam konsekwencję i wybór tradycyjnych, klasycznych materiałów, jaki zastosowano w San Luis. W tych wnętrzach zdecydowanie odpoczniecie od współczesnego designu, a jednak całość ani trochę nie sprawia wrażenia out of date. Świetnie wyglądają szprosy w oknach, czarne karnisze, beżowe zasłony i rolety rzymskie. Nie ma wzorzystych tkanin, żywych kolorów, jest tylko drewno i beż, który podkreśla wpadające przez duże okna promienie słońca. Oczywiście nie porazi nas tutaj żadna goła żarówka (wszystkie ukryte są w ciepłych, materiałowych abażurach), ale zaskoczyć może obecność szklanych ścianek działowych w metalowych ramach, czy grzejników retro. Jeżeli też kiedykolwiek myśleliście o połączeniu sypialni z łazienką, to tutaj znajdziecie co najmniej kilka inspiracji. W każdym apartamencie znajduje się wanna (część z nich jest wolnostojąca), która jest pełnoprawnym elementem sypialni, granica pomiędzy strefą łazienkową albo w ogóle nie istnieje, albo jest zaznaczona tylko szklaną loftową przegrodą.

Niestety nie odpoczniecie tutaj z małymi dziećmi (o ile małe dzieci i odpoczynek w ogóle mogą iść w parze:), ponieważ hotel przyjmuje gości od 12 roku życia. W tym przypadku jednak samo oglądanie zdjęć jest niewątpliwą przyjemnością:

źródło: https://www.sanluis-hotel.com/