23
lis

Rośliny we wnętrzu

Dziś, króciutko, o tym, jak rośliny mogą zastąpić dodatki i dekoracje we wnętrzu. Jeżeli, tak jak ja, macie do dyspozycji dość duże powierzchnie, których nie możecie lub nie chcecie od razu w pełni umeblować, piękne, duże rośliny w oryginalnych donicach to właśnie rozwiązanie dla Was. Tradycyjnie najczęściej stawiamy je na parapetach, zwłaszcza jeśli są mniejsze i nie będą zbyt mocno przesłaniać okna. Możemy użyć również rozmaitych stojaków i wieszaków, a także stawiać rośliny bezpośrednio na podłodze – tutaj sprawdzą się zwłaszcza te duże, rozłożyste i wysokie. Pamiętajmy też o dobrze dobranych, koniecznie ceramicznych donicach, najlepiej wszystkich w jednolitym kolorze.


 Rośliny nadają wnętrzu charakteru i doskonale je uzupełniają. Świetnie wyglądają zwłaszcza w pomieszczeniach o stonowanej, jasnej lub bladej kolorystyce, a także w łazienkach i oczywiście ogrodach zimowych.


The Olivers House
Eklektisk Matplats
The Jungalow
The Glass Farmhouse Loft
West 2nd Street, North Vancouver

Fantastycznym pomysłem, choć z pewnością nie dla każdego, są ogrody wertykalne; zielone, roślinne ściany, które udekorują nasze mieszkanie niczym dzieło sztuki. Obecnie bez trudu znajdziemy firmy, które zajmują się ich tworzeniem i pielęgnacją, (m.in. Greenarte, Twój Świat), a sama realizacja jest wbrew pozorom nieszczególnie skomplikowana czy wymagająca. Większość elementów jest bowiem przygotowywana wcześniej, montaż oraz podłączenie systemu nawadniającego i oświetleniowego, a także obsadzanie odbywa się szybko i  czysto. Jeżeli jednak nie możemy pozwolić sobie na taką zieloną ścianę, równie dobrze, a być może nawet lepiej, wyglądać będą wiszące doniczki lub półeczki, na których umieścimy rośliny. Kuchnię zaś warto ozdobić świeżymi ziołami.


debora carl landscape design
The Bazemore Gallery
Belvedere
A Modern Miami Home
Extension B
Cottage Perennial
http---signatures.mylivesignature.com-54494-41-49A1A0029B809E153CB354EBE28BC75D