22
lut

Pokój dla rodzeństwa: łóżka piętrowe

Ostatnio trafiłam na kilka absolutnie zachwycających aranżacji pokojów dla dwójki, trójki i czwórki dzieci, a konkretnie kącików do spania. Czy można na jednej niewielkiej przestrzeni umieścić trzy lub cztery łóżka tak, aby wszystko tworzyło spójną całość, aby było atrakcyjne, przede wszystkim dla dzieci i aby w pokoju zostało jeszcze miejsce nie tylko na część do zabawy, ale i nauki? Tak! Jak najbardziej jest na to kilka sposobów i dziś postaram się przedstawić Wam te, moim zdaniem, najbardziej udane i, wbrew pozorom, nie wymagające ogromnych nakładów pracy czy pieniędzy.

Oczywiście umieszczenie na jednej, dość niewielkiej przestrzeni, trzech lub czterech łóżek to wyzwanie nie tylko dla projektanta. Mimo, iż w sklepach bez większych trudności znajdziemy gotowe konstrukcje piętrowe w rozmaitych wariantach, nigdy nie zastąpią nam one przygotowanego pod wymiar projektu. Łóżko kupione zawsze będzie wolnostojącym meblem, który wstawimy w daną przestrzeń, tymczasem to, co da nam najlepszy efekt to indywidualny projekt i wykonanie. Przede wszystkim mamy wówczas o wiele więcej możliwości ustawienia i połączenia łóżek, a także wstawienia rozmaitych dodatków, takich jak drabinki, schodki, szuflady, łuki, półki, barierki oraz inne elementy dekoracyjne.


 Jeżeli zdecydujemy się na indywidualną konstrukcję, powinniśmy maksymalnie wykorzystać wszystkie możliwości jakie daje: wstawić dolne szuflady i półki w łączeniu, podłączyć światło, a tradycyjne drabinki zastąpić schodkami, które również w dowolny sposób możemy zaprojektować; w tej kwestii ogranicza nas tylko przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji.
Rozwiązaniem, które na pewno spodoba się dzieciom jest także umieszczenie łóżek we wnękach, które możemy zasłonić, a także mniej lub bardziej zabudować, tworząc małe place zabaw. Warto znaleźć miejsce na tablicę kredową lub korkową, a nawet mini ściankę wspinaczkową.


Pamiętajmy, że łóżka piętrowe możemy umieścić równolegle jedno nad drugim, ale także prostopadle. Jeszcze ciekawszą opcją, wymagającą jednak sporej przestrzeni, jest ustawienie ich obok siebie, ale na podeście, do którego poprowadzimy schody. Takie rozwiązanie warto rozważyć w pokoju dla dwójki dzieci, jeśli tylko mamy wystarczająco dużo miejsca.Mam nadzieję że podobają Wam się przedstawione przeze mnie pomysły:) Bez wątpienia spodobają się dzieciom, ponieważ ogromnie uatrakcyjniają pokój, sprawiają że staje się on jedyny, oryginalny i niepowtarzalny, a wówczas można już nawet przeboleć dzielenie go z młodszym lub starszym rodzeństwem.

http---signatures.mylivesignature.com-54494-41-49A1A0029B809E153CB354EBE28BC75D