09
gru

Podróż do wnętrza: Le Porciglia

Nowy cykl Podróż do wnętrza otwiera willa Le Porciglia…jakżeby inaczej…miejsce jak z bajki, otoczona przez toskańskie wzgórza i krajobraz wyjęty prosto z kadrów, kultowego dla wszystkich miłośników Toskanii, filmu Bertolucciego “Stealing beauty”.

Posiadłość położona jest ok 40 km od Sieny, nieopodal miejscowości Casole d’Elsa. W ostatnich latach jej wnętrza zostały całkowicie odrestaurowane i unowocześnione, absolutnie jednak nie straciły swojego toskańskiego charakteru, nie stały się też, jak w przypadku np. umbryjskiej Casa Bramasole (http://www.casabramasole.com/) ważniejsze od budynku, którego są częścią. Tutaj wszystko doskonale ze sobą współgra; tradycyjna kamienna elewacja nie jest tylko tłem dla ultranowoczesnego designu, ale stanowi całość w połączeniu z drewnianymi i metalowymi elementami wystroju.

tuscany-leporciglia--09

tuscany-leporciglia--10

tuscany-leporciglia--14

Dzięki białym ścianom, kremowym podłogom i przede wszystkim tkaninom, wnętrza utrzymane są w jasnych barwach, choć meble i większość dodatków dekoracyjnych wykonanych jest z ciemnego drewna lub metalu.

tuscany-leporciglia--15

tuscany-leporciglia--17

Moje ulubione pomieszczenia to zdecydowanie łazienki, z przepięknymi wolnostojącymi wannami.

63

 

tuscany-leporciglia--18

Willa jest udostępniona pod wynajem, w okresie letnim za jedyne 13 tys. Euro za tydzień…jeżeli więc ktoś miałby ochotę, może spędzić włoskie wakacje, w najbardziej włoskim, toskańskim stylu.

tuscany-leporciglia--08

tuscany-leporciglia--07     tuscany-leporciglia--04

tuscany-leporciglia--02

Source: www.luxuryretreats.com