12
lip

Mosiężne uchwyty od PAP DECO

Na to zdjęcie trafiłam zupełnie przypadkiem. Ponieważ było niepodpisane i ilustrowało artykuł poświęcony zupełnie innemu tematowi, trochę czasu zajęło mi znalezienie producenta tych wspaniałych uchwytów. Bo oczywiście o nich chciałabym dziś napisać.

Gałki i uchwyty do mebli zawsze były dla mnie źródłem inspiracji i zawsze zachwycały. Pamiętam swoje zdziwienie, gdy będąc na Sycylii również przypadkowo odkryłam, że można prowadzić cały sklep specjalizujący się tylko i wyłącznie w gałkach i uchwytach; przepiękne, niektóre ręcznie malowane, wiele wykonywanych według indywidualnego, niepowtarzalnego projektu. Są ozdobą mebla, jego biżuterią, mogą być proste i minimalistyczne, ale też klasyczne i bardzo tradycyjne. Te pierwsze pasują świetnie nie tylko do dzisiejszych nowoczesnych wnętrz, ale także do mebli vintage, tych, którym dano nowe życie i tych restaurowanych. Drugie to idealny element klasycznych kuchni, doskonale wyglądają jako ozdoba rustykalnych i lekko frezowanych prostych frontów.

Ale wracając do zdjęcia. Po dłuższych poszukiwaniach okazało się, że mosiężne ważki to wyroby polskiej marki Pap Deco. W 2017 roku stworzyli ją dwaj bracia, Piotr i Marcin Paplińscy, którzy szeroko pojętą metaloplastyką zajmują się od lat. Oprócz uchwytów w Pap Deco znajdziecie także mosiężne dekoracje ścienne, jednak to właśnie gałki są podstawą wszystkich ich kolekcji.

Z trzech aktualnie dostępnych najciekawsza jest moim zdaniem kolekcja Organic. To z niej właśnie pochodzą misternie rzeźbione ważki, chrząszcze, kolibry, liście i rozgwiazdy. Jeżeli natomiast szukacie geometrycznych, surowszych form, na pewno do gustu przypadnie Wam kolekcja Modern.

Wszystkie uchwyty Pap Deco dostępne są w 9 wybarwieniach. A jeżeli temat oryginalnych gałek i uchwytów meblowych jest Wam bliski i szukacie elementów w różnych stylach, kolorach i cenach zajrzyjcie jeszcze na Pakamera.pl, http://Opainteriors.com; http://regalka.pl