30
maj

Meble z klasą: szezlong

Dziś kilka słów o meblach, które należą chyba do najbardziej niedocenianych i bardzo rzadko wykorzystywanych w polskich aranżacjach. Szezlongi, bo o nich mowa, to niezwykle eleganckie i dostojne formie połączenie sofy i fotela, charakteryzujące się wygiętym wezgłowiem i siedziskiem wspartym zwykle na dekoracyjnych, łukowych nóżkach. Znane od stuleci swój rozkwit przeżywały w XVII-wiecznej Francji, kiedy to, jako symbol luksusu, pojawiały się wyłącznie w arystokratycznych dworach i pałacach. Dziś, mimo że ich dekoracyjność i forma uległy złagodzeniu i unowocześnieniu, szezlongi nadal mają w sobie coś ze swej królewskiej przeszłości.

Bez wątpienia są to meble przeznaczone raczej do większych pomieszczeń i wnętrz, które w pełni wydobędą ich klasę i elegancję. Szezlong powinien być widoczny, niczym eksponat w muzeum przyciągać wzrok i zajmować jak najbardziej eksponowane miejsce. Doskonale nadaje się do salonu, jako jeden z elementów miejsca wypoczynku; jeżeli dysponujemy wystarczająco dużą przestrzenią, możemy ustawić jeden lub dwa szezlongi obok sof i foteli, tworząc idealną aranżację niepowtarzalnego wnętrza. Poniżej wybrane przeze mnie przykłady świetnie rozplanowanych salonów, w których szezlongi pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale przede wszystkim doskonale wyglądają.

Water Front in the Windy City
Chaise 05246
Medina Luxury Home
Vestavia Hills House
Urban Homestead
Park Circle - Midland
Elegant living room

Szezlongi doskonale pasują również do sypialni oraz wszędzie tam, gdzie warto zaaranżować kącik do czytania lub miejsce wypoczynku.


Back Bay Project
Aliso Viejo
A Modern Gem
Down Street
Kensington, London, UK
Boston Magazine Design Home 2012
Comfortable Luxury
Bridgehampton Estate

Photo by David Scott InteriorsSearch traditional bedroom pictures

Chesebro Ridge
Juniper Street Project
Photo by Abitare Design Studio, LLC – Discover transitional bedroom

Mam nadzieję, że powyższe propozycje będą dla wielu z Was inspirujące. Szezlong to naprawdę przepiękny mebel, który zasługuje na to, aby powrócić do naszych domów i mieszkań i zdobić je jak żaden inny.

http---signatures.mylivesignature.com-54494-41-49A1A0029B809E153CB354EBE28BC75D