• tel:
 • +48 600 962 966
 • E-mail: poczta@midnightinteriors.pl

Etapy współpracy i czas ich trwania


  SPOTKANIE

   

  Pierwsze spotkanie służy przede wszystkim poznaniu się;  Państwo dowiadują się kim jesteśmy, jak działamy, jak wyglądają warunki współpracy. Dla nas jest to okazja do zapoznania się z Państwa koncepcją danej przestrzeni, z wizją wnętrza, z pomysłami. Jeżeli mają Państwo ze sobą plany, możemy wstępnie rozrysować położenie ewentualnych elementów, omówić kolorystykę, zakres prac itp. Ważne jest dla nas, aby podczas takiego spotkania przekazać Państwu jak najwięcej informacji o firmie i naszych aranżacjach, tak aby mogli Państwo zdecydować czy jesteśmy tym, czego szukacie.

   

  PYTANIA, PYTANIA I JESZCZE RAZ PYTANIA

   

  W momencie kiedy zdecydujemy się na współpracę, ustalimy budżet, zakres prac i podpiszemy umowę, rozpoczynamy etap, który wielu projektantów, również ja, nazywa procesem projektowym. Zaczyna się on od bardzo dokładnego poznania wymagań i potrzeb inwestora, dlatego począwszy od tego momentu mogą Państwo spodziewać się całej masy pytań z naszej strony; ich celem jest przede wszystkim to, aby jak najlepiej sprecyzować nie tylko koncepcję wnętrza, ale przede wszystkim poznać Państwa wymagania wobec projektowanej przestrzeni, która ma przecież być Waszym domem na lata. Jedynie precyzyjne poznanie tych potrzeb gwarantuje, że będą Państwo zadowoleni z projektu, a w konsekwencji z wnętrza, w którym zamieszkacie.

   

  KONCEPCJA PROJEKTOWA

   

  Następnie wykonywana jest  inwentaryzacja wnętrza oraz tworzona dokumentacja fotograficzna, a po kilku-kilkunastu dniach dostajecie Państwo 2-3 warianty układu funkcjonalnego 2D, który przedstawia propozycje przeznaczenia pomieszczeń, rozmieszczenia ścian, a także mebli i wyposażenia. Po wspólnej dyskusji, pytaniach, zmianach i rozważeniu wszystkich za i przeciw, wybieramy wariant, który najbardziej Wam odpowiada i spełnia wszystkie oczekiwania wobec danej przestrzeni. W zależności od ilości zmian oraz wielkości projektowanego wnętrza, etap ten może trwać od 1 do 3 tygodni.

   

  WYBÓR MATERIAŁÓW I MEBLI

   

  Następny krok to bardzo przyjemny czas wyboru wszystkich mebli, materiałów wykończeniowych i dodatków, które chcielibyście Państwo mieć w swoim wnętrzu. Zachęcamy, aby kolejne spotkania odbywały się w rozmaitych showroomach wnętrzarskich i sklepach, gdzie, oprócz przygotowanych przez nas prezentacji z inspiracjami oraz propozycjami kolorystycznymi i materiałowymi, będą Państwo mogli sami zobaczyć i dotknąć niezliczonej ilości próbników tkanin, obić, drewna, tapet, wszelkich materiałów wykończeniowych, a także obejrzeć meble i dodatki w różnych stylach. Rozmawiamy o wadach i zaletach materiałów, ustalamy kolorystykę, styl i charakter mebli, sprawdzamy ceny i dostępność wybranych elementów.

  Jest to bardzo ważny moment współpracy, ponieważ wybieramy teraz konkretne meble i materiały wykończeniowe, które następnie zostaną wprowadzone do projektu. Staramy się, aby trwał on nie dłużej niż 2-3 tygodnie. Ilość nieodpłatnych zmian, możliwych do wprowadzenia po zamknięciu tego etapu, określana jest indywidualnie i zapisana w umowie.

   

  WIZUALIZACJE

   

  Najprzyjemniejszym, ale jednocześnie najbardziej czasochłonnym etapem procesu projektowego są wizualizacje. W zależności od stopnia skomplikowania projektu oraz ilości elementów, jakie musimy w nim umieścić, czas niezbędny do wykonania wysokiej jakości, fotorealistycznych wizualizacji to 2-3 tygodnie na jedno pomieszczenie, wraz z poprawkami. Również w tym wypadku, ilość możliwych zmian określana jest w umowie.

   

  DOKUMENTACJA WYKONAWCZA

   

  Ostatnim etapem jest przygotowanie dokumentacji technicznej, a więc dokładnych rysunków, planów, przekrojów i zestawień, które zawierać będą wszystkie informacje niezbędne dla wykonawców realizujących projekt.  Czas oczekiwania na rysunki wykonawcze to 3-4 tygodnie.