23
gru

Dekoracje świąteczne cz. 2 Kiedy brakuje czasu…

Jutro Wigilia. Jeżeli ta informacja spadła na Was dziś jak grom z jasnego nieba i pod względem gwiazdkowych dekoracji jesteście zupełnie nieprzygotowani, oto kilka wskazówek co zrobić, aby w domu stało się nieco bardziej świątecznie.

1. Choinka. Chociaż tradycyjnie ubiera się ją właśnie w Wigilię, niekiedy możemy nie mieć czasu na kupowanie, stawianie, zawieszanie lampek, łańcuchów, dekorowanie itd. Wówczas warto się zastanowić się nad takimi oto propozycjami:

2. Wigilijny stół. Czasem wystarczy kilka świeczek i zielonych gałązek aby wiadomo było, że kolacja, którą szykujemy to ta jedyna w roku. Jeśli brakuje czasu nie ma co eksperymentować z kolorami, stawiajmy na  tradycyjną biel i czerwień; w połączeniu z zielonymi dodatkami będą prezentować się najlepiej.
3. Dekoracje. Na koniec kilka pomysłów na szybkie, nieskomplikowane dekoracje. Będą Wam potrzebne gałązki choinek, bukszpan, jemioła, szyszki, cukierki, owoce, świeczki, szkło oraz kilka bombek.
Dwie mistrzowskie dekoracje, które naprawdę nie wymagają ani dodatkowych pieniędzy, ani wiele czasu to ozdobienie świeczek cukierkami i zawiązanie wszystkiego czerwoną wstążką oraz patera lub misa z kolorystycznie dobranymi bombkami i gałązkami; można do nich dorzucić również niewielkie czerwone elementy, np. owoce jemioły.
Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do twórczego dekorowania niewielkim kosztem. Powodzenia:)
http---signatures.mylivesignature.com-54494-41-49A1A0029B809E153CB354EBE28BC75D