03
gru

Dekoracje ścienne do pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy to bardzo wdzięczne miejsce na wcielenie w życie różnych pomysłów dekoracyjnych. Chcąc zaaranżować ściany możemy wykorzystać całą masę gotowych propozycji dostępnych w sklepach: naklejki, zawieszki, literki, tapety, obrazki i wiele innych. Dziś jednak chciałabym przedstawić kilka bardziej oryginalnych pomysłów, które bez wątpienia sprawią, że pokój naszego dziecka będzie absolutnie wyjątkowy.

I. Ścienna tablica

Doskonała dekoracja zarówno dla starszych dzieci, jak i maluchów, może być magnetyczna lub tradycyjna. W większości sklepów dostępne są tablice samoprzylepne sprzedawane na metry lub o dowolnym wybranym przez nas kształcie; można pisać po nich kredą, kredą w płynie (ścieramy na mokro) lub  markerami (wówczas ścieramy na sucho).

II. Tekstylne tapety magnetyczne

Jest to rozwiązanie pozwalające na jeszcze większą kreatywność. Tapeta taka wykonana jest z trwałego i bardzo gładkiego włókna szklanego ze specjalną warstwą metaliczną, silnie przyciągającą magnesy. Jest ona również wyjątkowo elastyczna, dzięki czemu możemy przykleić ją na powierzchnię o dowolnej formie, np. zaokrągloną lub też wyciąć interesujący nas kształt. Gdy dodatkowo pomalujemy taką tapetę specjalną lateksową farbą akrylową, powstanie powierzchnia nie tylko do przyczepiania magnesami dowolnych elementów (np. rysunków lub fotografii), ale także do rysowania i pisania.

bm_magic_board_2
Source: Benjaminmoore.pl 

III. Korek dekoracyjny

Okładziny z korka dostępne są w różnych wzorach, kolorystyce oraz fakturze dekoracyjnej.

IV. Ścianka wspinaczkowa

Doskonała atrakcja dla aktywnych dzieci. Pamiętajmy tylko, aby odpowiednio zabezpieczyć podłogę, najlepiej miękką wykładziną, dywanem, poduszkami lub specjalnymi matami gimnastycznymi.
Play Room : Modernistyczny pokój dziecięcy od Roselind Wilson Design

V. Półka inaczej

Mniej spektakularne, ale bardzo dekoracyjne rozwiązanie to półeczki w różnych konfiguracjach i kształtach. Doskonale sprawdzą się zwłaszcza drzewka, łódeczki oraz maleńkie półki zawieszone blisko siebie.