14
lis

Czarne lampy

Wiele razy pisałam już, że oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów aranżacji; dobrze dobrane odgrywa rolę nawet większą niż meble czy dodatki, ponieważ te, źle oświetlone i niewłaściwie wyeksponowane, nie będą prezentować się tak, jak powinny.  Lampy to zatem najważniejszy z dodatków, wisienka na torcie w każdym dobrze urządzonym wnętrzu.

O tym, że wybór lamp nie jest jednak sprawą łatwą przekonałam się niedawno sama, wybierając lampę do przedpokoju. Zadanie było utrudnione, ponieważ jest to jedyne źródło światła w dość dużym pomieszczeniu; zależało nam także, aby lampa oświetlała schody i, przynajmniej częściowo, głębokie, umieszczone po przeciwnych stronach przedpokoju szafy. Musiała być zatem dość duża, mieć odpowiednią moc i oczywiście pasować do reszty wnętrz. Po długich poszukiwaniach wybraliśmy czarną, metalową lampę Corona marki Miloo Home, dostępną w salonach House and more. A oto efekt:

dsc_0009ndsc_0016ndsc_0006n


Czarne, metalowe lampy wiszące to doskonały wybór do niemal wszystkich typów wnętrz. Oczywiście najlepiej pasować będą do aranżacji nowoczesnych, do loftów i wnętrz industrialnych, ale można zestawić je również z klasycznymi meblami i dodatkami. Oprócz swojej funkcji użytkowej, wspaniale wyglądają i potrafią bezbłędnie odmienić styl pomieszczenia. Do moich ulubionych należą przepiękne kuliste, ażurowe lampy, które doskonale nadają się do jadalni i kuchni; znajdziecie je również w polskich sklepach.


277 Western Lake
Bedwyn

Mój wybór to także piękne w kształcie, łezkowate, dzwonkowate lub migdałowate lampy, które idealnie nadają się nad kuchenne barki i długie stoły.


Castlecrag
Marco Polo Imports
byHelen Design previous projects

Trzy czarne “łezki” wiszą również w mojej kuchni:)

I jeszcze kilka przykładów absolutnej klasyki czyli czarna lampa kopułowa oraz zamkowe lampy – świeczniki. Ponieważ pełnią głównie rolę dekoracyjną, najlepiej powiesić je w jasnym, przestronnym miejscu, które nie potrzebuje ostrego, mocnego oświetlenia.