12
paź

Blue Wave Bar Barcelona

Dziś podróż do Barcelony…BlueWave Coctail Bar odkryłam przeglądając magazyn AARB, który wnętrze tego miejsca uznał za najlepsze w kategorii barów i restauracji w 2016 r. Nie jest łatwo tam trafić, ale jeżeli już znajdziemy się w gronie szczęśliwców, wypijemy naszego drinka w naprawdę niezwykłej scenerii.

Bar został zaprojektowany przez hiszpańskie studio El Equipo Creativo i jest przede wszystkim doskonałym przykładem symbiozy pomiędzy wnętrzem i jego otoczeniem. Budynek zlokalizowany jest bowiem w porcie, tuż przy samej tafli wody, a dzięki użytym materiałom i kolorystyce ma się wrażenie, że woda niemalże wpływa do środka, że jesteśmy zamknięci w biało-niebieskiej tubie, która odbija świetliste, wodne refleksy. Podstawą projektu było założenie, że wnętrze przypominać ma falę tuż przed załamaniem; musiało zatem oddawać nie tylko wyjątkową, migotliwą kolorystykę, ale i dynamikę takiego obrazu.

Aby uzyskać zamierzony efekt użyto przede wszystkim bardzo niewielkich, odbijających światło płytek ceramicznych, które są obecne zarówno na podłodze, ścianach, jak i na suficie. Dało to wrażenie spójności i sprawiło, że wnętrze zostało z trzech stron zamknięte przez wodę, która odbija się w płytkach jak w małych lusterkach. Czujemy się faktycznie niczym we wnętrzu załamującej się fali; na jej szczycie tworzy się piana, którą symbolizuje z kolei białe przepierzenie oddzielające bar od tarasu. Pomysł tak oczywisty w swojej prostocie, że mógł dać tylko doskonały efekt, wzmocniony oczywiście fantastycznym wykonaniem i dodatkami w kolorze czerni i złota. Osobiście zmieniłabym jedynie pomarańczowe krzesła na bardziej lekkie, nowocześniejsze w formie siedzenia, również złote.


Wizualizacje i zdjęcia pochodzą ze strony studia projektowego, zdjęcie tytułowe: http://www.oneoceanclub.es/

http---signatures.mylivesignature.com-54494-41-49A1A0029B809E153CB354EBE28BC75D